text.skipToContent text.skipToNavigation
background-image

Problémové chování psu Proc trestat psa za neco, co jsme ho predem nenaucili von Eichler, Ivo (eBook)

 • Erscheinungsdatum: 01.01.2011
 • Verlag: Nakladatelství PLOT
eBook (ePUB)
4,99 €
inkl. gesetzl. MwSt.
Sofort per Download lieferbar

Online verfügbar

Problémové chování psu

Od prvního vydání této knihy uplynulo jiz témer dvanáct let a za tu dobu autor získal radu dulezitých zkuseností, které ho posunuly pri výcviku psu nekam dál. Puvodní text knihy tvorily dotazy lidí, kterí si nevedeli rady se svým psem a prostrednictvím naseho nejvetsího kynologického casopisu zádali Iva Eichlera o radu. Díky nove nabytým zkusenostem nekteré odpovedi upravil, celou knihu rozsíril o dalsí dotazy a také o nekolik zásadních poznatku týkajících se uklidnení, prípadne prevýchovy velmi nebezpecných psu, na nez se specializuje. V knize se nyní dozvíte nejen to, jak se pes naucí treba pouhé privolání, ale hlavne zjistíte, jak resit prípadné problémové chování svého psa.

Produktinformationen

  Format: ePUB
  Kopierschutz: none
  Seitenzahl: 160
  Erscheinungsdatum: 01.01.2011
  Sprache: Tschechisch
  ISBN: 9788074281075
  Verlag: Nakladatelství PLOT
  Größe: 11212kBytes
Weiterlesen weniger lesen

Problémové chování psu

Výber plemene

Stene by si kazdý budoucí majitel mel vybrat tak, aby az opadne prvotní nadsení, nebyl pes spíse na obtíz. Plemeno a velikost psa by si proto kazdý mel zvolit podle toho, zda chce spolecníka do bytu, ci hlídace do kotce, zda s ním bude intenzivne pracovat a cvicit, nebo mu jen chybí ctyrnohý kamarád.

Pokud máte s volbou stenete jasno a rozhodli jste se pro psa s prukazem puvodu, je dobré se seznámit s plemennou hodnotou rodicu, jejich pracovním výkonem, prípadne s tím, jak dopadají na výstavách. Pri samotném výberu bude nakonec rozhodovat projev a chování konkrétního stenete. Stene by melo být veselé a jeho temperament hodne prozradí o tom, co od nej budeme moci ocekávat. Výborné je, pokud máme moznost seznámit se i s rodici pejska a pozorovat je. Vetsinou to vsak bývá mozné jen u matky. Pokud je fenka bázlivá a roztekaná, je lepsí vzít vcas nohy na ramena. Své vlastnosti predává fena stenatum a její chování se pro ne stává vzorem. Nemalou roli hraje také její chování k pánovi a cizím lidem, protoze stene svuj vzor sleduje neustále a neustále se od nej ucí.

O povaze stenete napoví také jeho reakce po odvedení matky z dohledu. Nekteré stene zacne úpenlive "plakat" a dovolávat se jí, jiné se okamzite samo zabaví. Stejne tak je mozné prenést stene do jiného prostredí bez feny i sourozencu a tam sledovat, jak se se situací vyrovná.

Pokud budete chtít psa na obranu, zvolte samozrejme psa dominantního. Takového, který napr. pri krmení zazene ostatní stenata atd. Je ale treba potom pocítat s jistými problémy a vcas zacít s výcvikem základní poslusnosti a se správným zarazením psa do vasí "smecky".

Jiná kritéria budou samozrejme platit, kdyz ze svého psa budete chtít vychovat dobrého stopare. V takovém prípade bych poradil nekolikrát zopakovat zkousku, kterou jsem se naucil od pplk. Jirího Dvoráka. Test se provádí ve trech týdnech veku stenete, v dobe, kdy zacíná chodit. Do dolíku v hlíne vlozíme kousek mletého masa a stenata rozestavíme kolem nej v okruhu asi peti metru. První stene, které zavetrí, natocí se a zacne se batolit, je to pravé. Vliv mají samozrejme ruzné momentální okolnosti, a proto je dobré proverku nosu provádet opakovane. Toto sledování muze trvat az do ctvrtého týdne veku, kdy se zacnou stenata více pohybovat. Pri výberu je také dulezité, jak je osoba, která stene vybírá, zkusená.

Nekdo dalsí zase bude hledat dobrého hlídace ke svému domu. Potom je treba se zamerit na stene, které si po vypustení na dvur nevsímá nás, ale vydává se na pruzkum okolí. Také musí být dobre pohyblivé.

Pokud je nekdo v kynologii zacátecník a nemá dosud se psy zádné zkusenosti, mel by uprednostnit psa spíse flegmatického, který radeji vyckává na povel a rozhodnutí svého pána. Takové stene se vetsinou nehne z místa, na které jsme ho polozili. Jestlize je stene bázlivé, bude pravdepodobne v dospelosti dobre hlídat, pokud nebude v bezprostredním nebezpecí.

Jaká ctyrnohá osobnost se nakonec stane dalsím clenem vasí rodiny, zálezí jen na vás. Pokud ale narazíte na psíka, který vás bude hltat ocima, vezmete si ho. Urcite to bude to správné zvíre a bude jen na vás, jaký spolecný zivot s ním prozijete. Vybírejte proto predevsím srdcem! A ze tamto stene je krásnejsí? Volba je samozrejme jen na vás, ale "chlupácek", který vás od prvního okamziku uprene sleduje a vybral si vás, muze být tím pravým.

Cane corso nebo jagdteriér? Klidne oba.

PES NA OSTRAHU POZEMKU

Jaké plemeno by bylo nejvhodnejsí na hlídání cca petihektarového pozemku? Rozhoduji se mezi komondorem, kavkazským pasteveckým a stredoasijským pasteveckým psem. Dulezité je, aby pes mohl být celorocne venku. Dosavadní zkusenosti mám s chove

Weiterlesen weniger lesen

Kundenbewertungen

  ALDI life eBooks: Die perfekte App zum Lesen von eBooks.

  Hier finden Sie alle Ihre eBooks und viele praktische Lesefunktionen.