text.skipToContent text.skipToNavigation
background-image

Harmonický zivot Barvy, tvary, talismany a rady nasich predku von Krumlovská, Olga (eBook)

 • Erscheinungsdatum: 01.01.2012
 • Verlag: Nakladatelství PLOT
eBook (ePUB)
3,49 €
inkl. gesetzl. MwSt.
Sofort per Download lieferbar

Online verfügbar

Harmonický zivot

PhDr. Olga Krumlovská, autorka mnoha knih o astrologii, józe, alternativním lécitelství a nadprirozených jevech prichází s novou publikací, v níz se zabývá pusobením barev na psychiku cloveka a vlivem barevných kombinací na lidské zdraví. Dále se zameruje na stále málo vyuzívané tvarového zárení vydávané vecmi, které nás obklopují, a s ním související rozmístení predmetu v prostoru a situování nasich príbytku podle svetových stran. Kniha prinásí radu uzitecných rad, jak si správnou a citlivou volbou domácích zarízení, nábytku a doplnku zajistit pohodu, úspech, stestí a predevsím pevnejsí zdraví. Dále vám kniha poradí, jak lépe odolávat stresu, neprízni osudu a docasnému oslabení organizmu tak, abychom predesli dlouhodobým nebo dokonce trvalým zdravotním potízím. Soucástí knihy jsou také uzitecné rady a zkusenosti nasich predku.

Produktinformationen

  Format: ePUB
  Kopierschutz: none
  Seitenzahl: 188
  Erscheinungsdatum: 01.01.2012
  Sprache: Tschechisch
  ISBN: 9788074281556
  Verlag: Nakladatelství PLOT
  Größe: 1127kBytes
Weiterlesen weniger lesen

Harmonický zivot

BARVY A JEJICH MAGICKÁ MOC

Jaký by byl svet bez barev? Drtivou vetsinou odpovedí tázaných by nepochybne bylo SMUTNÝ - NESKONALE NUDNÝ A DE- PRESIVNÍ. Uz tato odpoved vypovídá o tom, na co barvy pusobí nejvíce. Jsou to city a momentální psychické rozpolození.

Jedna stará indiánská pohádka vypráví o tom, jak zlý saman ukradl lidem duhu a s duhou ze zeme zmizely vsechny barvy. Ráno se takrka nelisilo od noci, protoze na bezbarvou oblohu vycházelo stejne bezbarvé slunce, v nebarevné tráve uvadaly kvety bez barev, ptáci, kterí uz nemeli pestré perí, se stydeli létat, a zvírata, jejichz srst ztratila vsechnu barvu, zalezla do svých doupat. Lovcum se nedaril lov, pestré pokrývky, které zhotovovaly jejich zeny, vypadaly vsechny stejne, a bojovníci, kterí se pomalovávají ruznými barvami, najednou nerozeznali prítele od neprítele. Ve svete bez barev zavládl SMUTEK, ZMATEK A STRACH. A to trvalo tak dlouho, dokud se dobrí duchové nad indiány nesmilovali a nedonutili samana vrátit duhu zpátky na oblohu. Jen co se konec jejího oblouku dotkl zeme, barvy se zase vrátily na svet. Slunce zlate zazárilo v nebeské modri, tráva se zazelenala a v ní rozkvetly tisíce kvetu nejruznejsích barev, jeste krásnejsích nez predtím. Pestrí ptáci vyleteli z úkrytu, zvírata s nádherne vybarvenou srstí opustila své skrýse. Indiáni se mohli vrátit k obvyklému zpusobu zivota - lovit zver a tkát pestrobarevné látky. Na památku namalovali duhu na posvátnou skálu zvanou Vakan a chodili k ní obetovat dobrým duchum...

Kdyby barvy neexistovaly, o kolik úzasných dusevních a citových zázitku bychom prisli, co vsechno by pro nás neexistovalo - jak by vypadaly básne a literatura? A co by zbylo z malírství?

Tato kniha vypovídá o tom, jak na nasi psychiku a potazmo i na nase zdraví pusobí nejen jednotlivé barvy, ale také jejich kombinace. Pusobení barev má velmi siroké uplatnení a je spojováno s pusobením kamenu a dalsích terapií. Tem nejdulezitejsím budeme venovat v této publikaci také pozornost. Hlavním cílem knihy je lidské zdraví, posilování odolnosti vuci nemocím a prevence proti nim.

Co to vubec jsou barvy?

Zjednodusene se dá ríci, ze to je elektromagnetické vlnení, které má rozlicnou vlnovou délku. Kazdá barva slunecního spektra odpovídá urcité vlnové délce svetla. Tyto délky barev (ty, které vnímají nase oci) se ve spektru viditelného svetla pohybují od 360 do 760 nanometru s tím, ze nejnizsí vlnovou délku má barva fialová (360 az 455 nm), pak pokracuje barva modrá (455 az 490 nm), barva zelená (490 az 550 nm), barva zlutá (550 az 590 nm), barva oranzová (590 az 650 nm) a barva cervená (650 az 760 nm). Za cervenou barvou je oblast infracerveného zárení (az do 300 000 nm), kterému se ríká tepelné. Vydávají jej teplé predmety - tedy i nase telo. Trebaze toto zárení zrakem nevnímáme, nekterým zvíratum, zejména hmyzu, mohou predmety odrázející tuto vlnovou délku jasne zárit. Za koncem fialového svetla se nachází oblast zárení ultrafialového (400 az 10 nm), které má výrazný, a hlavne velmi protichudný vliv na nás organizmus. Na jedné strane zabíjí mikroby, které nám skodí, ale na strane druhé muze nicit nebo poskodit bunky v nasem tele.

Jiz nasi predkové vedeli, ze barvy a jejich kombinace mohou pusobit na nase zdraví, a to hlavne pres nasi psychiku. Dokonce vehlasný recký lékar Hippokratés pracoval na lécbe svých pacientu s barvami a dával je predevsím do souvislosti s lidskou psychikou a povahou. Nejen lécitelé, ale také lékari tedy vyuzívali v minulosti jednotlivých barev, jejich nejruznejsích odstínu a kombinací k ovlivnování psychiky svých pacientu, posilování imunity, burcování obranyschopnosti organizmu, tedy jako prevenci proti nemocím nebo podpurn

Weiterlesen weniger lesen

Kundenbewertungen